Denník N

Politická púť Štefana Kuffu, štátneho tajomníka, ktorý chce liečiť homosexualitu a korunovať Krista

Štefan Kuffa. Foto N - Andrej Bán
Štefan Kuffa. Foto N – Andrej Bán

Myšlienka intronizácie Krista za kráľa Slovenska je len ďalší z mnohých výstredných počinov Štefana Kuffu. Od vstupu do politiky v roku 2012 sa mu toho nazbieralo veľa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pri poslaneckom sľube položí väčšina novozvolených poslancov ruku na ústavu, potom sa postavia čelom k plénu parlamentu a nasleduje slovo „sľubujem“. Štefan Kuffa to 25. októbra 2023 spravil ináč: chrbtom ku kolegom sa uklonil ústave a prežehnal sa.

Bol to ďalší extravagantný výstup poslanca, ktorý sa v tej chvíli tretíkrát stal poslancom Národnej rady. Ďalší, ešte nezvyčajnejší kúsok na seba nenechal dlho čakať, to už sa však Štefan Kuffa predstavil ako štátny tajomník ministerstva kultúry.

Politika v kostole

„Za ministerstvo kultúry dávame prísľub, že my budeme tí, ktorí budú iniciovať, aby sa čo najskôr dosiahlo to, aby Kristus kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska,“ povedal 13. novembra na úvodnej omši Trnavskej novény, týždňovom katolíckom sviatku na počesť Trnavskej Panny Márie. Odvtedy sa k slovám štátneho tajomníka ministerstva kultúry a poslanca strany Život, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke SNS, vyjadrili viaceré osobnosti, inštitúcie aj médiá.

A napokon aj ministerka kultúry Martiny Šimkovičová, ktorá to označila v utorok po schválení programového vyhlásenia vlády za Kuffovu súkromnú iniciatívu, ktorá ide mimo ministerstva.

Od slov Kuffu sa dištancovala aj Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Tá odkázala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie