Denník N

Sú slávni, drsní a prídu v dobrej fáze. Na Pohode zahrajú Queens of the Stone Age

Foto - Andreas Neumann
Foto – Andreas Neumann

Americkú skupinu čaká v júli 2024 koncertná premiéra na Slovensku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Komu chýbajú na Pohode silné veľké mená a tvrdá gitarová hudba, môže si kupovať lístok na budúci rok. Festival dnes oznámil, že do programu pribudli Američania Queens of the Stone Age.

„Je to energická kapela, o ktorú sme sa snažili veľmi veľa rokov. Okrem toho, že je to celé nadupané, majú aj nadhľad. Skladbu No One Knows, ktorou väčšinou otvárajú svoje vystúpenia, považujem za jednu z najlepších rockových pesničiek všetkých čias,“ povedal dnes pri zverejnení ďalšej programovej novinky Pohody 2024 Michal Kaščák.

Alternatívnejšia verzia Foo Fighters

Tri podladené gitary (občas striedané s klávesmi), dunivá basa, mohutné salvy spoza bicích, výrazné vokály. Tvrdá zvuková nakladačka, ale aj chytľavé a pritom tisíckrát neprevarené melodické linky.

Queens of the Stone Age patria medzi kapely, ktoré spoznáte po pár sekundách. Majú svoj vlastný štýl aj neprehliadnuteľného frontmana. Josh Homme je svojský ako gitarista aj ako skladateľ a jeho drsný imidž nie je žiadna póza, ale odžité roky na scéne. Ako jedno z dvadsiatich tetovaní nosí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie