Denník N

Martin Borguľa na druhý pokus s paragrafom 363 neuspel a je ďalej obvinený z podplácania

Martin Borguľa. Foto N - Tomáš Benedikovič
Martin Borguľa. Foto N – Tomáš Benedikovič

Generálna prokuratúra pred týždňom nevyhovela návrhu Martina Borguľu. Namiesto zbavenia obvinenia konštatovala, že jeho stíhanie je dôvodné.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý poslanec hnutia Sme rodina Martin Borguľa je ďalej obvinený z podplácania policajta. Druhý pokus zbaviť sa obvinenia cez paragraf 363 Trestného poriadku mu na generálnej prokuratúre nevyšiel. Naopak, tá tentoraz konštatovala, že v tomto štádiu je trestné stíhanie dôvodné.

Po druhýkrát Borguľu obvinili v júli po tom, ako mu generálny prokurátor Maroš Žilinka začiatkom roka zrušil prvotné obvinenie. Aj vtedy rozhodoval podľa paragrafu 363.

Kučerkove aktivity, Borguľove starosti

Martin Borguľa je podozrivý z podplácania expolicajta Mariána Kučerku. Bývalý funkcionár finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry si od neho pýtal 50-tisíc eur za to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Sme rodina

Slovensko

Teraz najčítanejšie