Denník N

V Hlase berú Ficove slová ako provokáciu aj signál, že ich chce pohltiť. Nezanikneme, hovoria Pellegrini, Raši aj Šutaj Eštok

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Plán Roberta Fica pohltiť Hlas po prípadnom zvolení Petra Pellegriniho za prezidenta môže naraziť. Ľudia z vedenia Hlasu, ako Pellegrini, Richard Raši či Matúš Šutaj Eštok, hovoria, že Hlas zostane samostatnou stranou a nedôjde k splynutiu so Smerom.

Robert Fico v piatok na straníckom sneme Smeru hovoril o zásadnej zmene politickej mapy na budúci rok v prípade, že by Pellegrini vyhral prezidentské voľby. „A preto sa neodvážim ísť ďalej ako do decembra 2024, pretože voľby prezidenta môžu spôsobiť, že v roku 2024 tu budeme stáť pred mimoriadne náročnými úlohami, ktoré sa týkajú postavenia ľavice na slovenskej politickej scéne,“ hovoril Fico.

Jeho stranícki kolegovia aj konkurenti pochopili tento odkaz jasne: Fico chce po Pellegriniho odchode pohltiť Hlas, ako to v roku 2004 urobil so Stranou demokratickej ľavice, Sociálnodemokratickou alternatívou aj Sociálnodemokratickou stranou Slovenska. Vtedy tomu hovoril „integrácia ľavice“.

Ako to pochopili v Hlase

Denník N sa rozprával o Ficových snahách a výrokoch s rôznymi politikmi Hlasu, niektorí hovorili len pod podmienkou anonymity. Reči Fica o „náročných úlohách, ktoré sa týkajú postavenia ľavice na slovenskej politickej scéne“, považujú za otvorenú provokáciu, ale aj za jednoznačný signál, že sa pokúsi pohltiť Hlas.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie