Denník N

Newsfilter: Hlas potriasol Kamenickým, dôchodcom budeme rozdávať viac   

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Hlas chce, aby to vyzeralo, že plní predvolebné sľuby. 2. Zjedná sa náprava, aby sa na Slovensku ľahšie šírila ruská propaganda. 3. SNS požiada, Dolinková vykoná. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Hlas chce, aby to vyzeralo, že plní predvolebné sľuby  

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš od nástupu do funkcie čelil kritike až výsmechu, že sa mu nepodarilo seniorom a seniorkám zabezpečiť plný 13. dôchodok (dostanú od 50 do 300 eur), ako to sľuboval pred voľbami. A nepridalo mu ani to, že sa čachrami s daňovou asignáciou chcel zbaviť aj rodičovského bonusu a stal sa pri tom synonymom nepriateľa mimovládok všetkého druhu.

V snahe aspoň časť tejto blamáže vymazať v utorok so svojím predsedom Petrom Pellegrinim minister Tomáš ohlásil, že trochu „potriasli“ ministrom financií Ladislavom Kamenickým a dôchodcovia a dôchodkyne dostanú namiesto sľúbeného 150-eurového jednorazového príspevku rovno 300 eur.

Štát to bude stáť 440 miliónov eur. Kamenický musí byť riadne vytrasený.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Ficova vláda

Hoaxy a propaganda

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie