Denník N

Po Pčolinskom bol v hre o post riaditeľa SIS aj Richard Reday obvinený v kauze teplomery

V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto - SIS
V znaku SIS je výrok rímskeho mysliteľa Publia Syra: „Caret periclo, qui etiam cum est tutus, cavet.“ V preklade: „Nebezpečenstvu sa vyhne ten, kto bdie, aj keď bezpečný je.“ Foto – SIS

Eduard Heger nechcel odpovedať na otázky o tom, či mu košického podnikateľa ponúkali na post riaditeľa tajnej služby.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V hre o post riaditeľa informačnej služby bol pred dvoma rokmi podľa informácií Denníka N okrem Michala Aláča ešte jeden kandidát – košický podnikateľ Richard Reday. Mediálne sa zviditeľnil o niekoľko mesiacov neskôr, koncom roka 2021 v kauze teplomerov, ktoré predal za dvojnásobnú cenu košickej župe. Županom bol a dodnes je Redayov priateľ Rastislav Trnka, ktorý podozrivé obstarávanie obhajoval. Na kauzu upozornil Denník N.

Vo februári oboch zadržala NAKA, Reday bol niekoľko mesiacov väzobne stíhaný. Dodnes sú obaja obvinení.

Reday v teplomerovej kauze napríklad ovplyvňoval svedka rovno pred vyšetrovateľom NAKA a na košického župana mal taký veľký vplyv, že za župu v Bratislave rokoval o miliónovom biznise.

Ako sa vôbec Richard Reday vyskytol v úvahách o novom riaditeľovi SIS, kto s jeho menom prišiel a prečo sa mu javil ako kompetentný zastávať takúto významnú funkciu?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie