Denník N

Hlina: Koalícia je krehká a opozícia jej nesmie pomáhať. Ani KDH sa nemôže dať kúpiť za most v Medzilaborciach (+ video)

Alojz Hlina. Foto N - Tomáš Benedikovič
Alojz Hlina. Foto N – Tomáš Benedikovič

V koalícii sú formálne tri strany, ale desať platforiem, čoskoro sa im to začne rúcať, predvída poslanec z klubu SaS Alojz Hlina.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Alojz Hlina (53) je poslanec parlamentu zvolený na kandidátke SaS. V rokoch 2016 až 2020 bol predsedom KDH. V rozhovore hovorí:

  • ako by mala opozícia pristupovať k vláde a čo robiť v parlamente;
  • prečo si myslí, že Fico kalkuluje s hlasmi KDH;
  • ako sa parlament zmenil a či je za spoluprácu s Matovičom;
  • či zvažuje vstup do SaS;
  • kedy by mal Pellegrini odstúpiť z postu predsedu parlamentu.

Do parlamentu ste sa vrátili po siedmich rokoch. Aký to bol návrat?

Už to bude aj sedem a pol. Mám z toho zmiešaný pocit. Tých sedem a pol roka som chodieval okolo parlamentu, mám to po ceste domov.

Nikdy som tam počas tej doby nebol, lebo som si povedal, že do parlamentu buď ako poslanec, alebo vôbec. Celkom som si zvykol nebyť poslancom. Má to svoje čaro. Teraz si zvykám byť zase poslancom a chcem byť dobrým poslancom.

Nebola žiadna nostalgia?

Tento pocit som nemal, skôr sa mi zdalo, že škoda – dalo by sa tam niečo robiť. Bol som opozičným poslancom v čase, keď mal Smer jednofarebnú vládu a väčšinu 83 hlasov. Skala. Monolit.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

KDH

Peter Pellegrini

SaS

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie