Denník N

Ficov plán na oslabenie demokracie

Nová vláda chce znefunkčniť políciu, oslabiť súdy a znížiť dôveryhodnosť médií.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je šéfredaktor týždenníka Respekt

Reportérov TV Markíza, Denníka N, Aktualít a SME pustili na úrad vlády. Za normálnych okolností by sa o takejto banálnej skutočnosti neinformovalo, ale premiér Robert Fico nedávno vo videu na Facebooku vyhlásil: „Nie som pes, ktorý len bezmocne šteká. TV Markíza, Denník N, SME a Aktuality považujem za nepriateľské médiá a v tomto duchu vydám pokyn úradu vlády.“ Tento pokyn obsahoval aj zákaz vstupu, ale redakcie mu pripomenuli, že tým porušuje zákon. Strach z prehry na súde zrejme zafungoval, Fico však naďalej so spomínanými médiami odmieta akokoľvek komunikovať.

Útok na médiá sa vpustením na pondelkovú tlačovú konferenciu nekončí. Fico má tajomstvo, ktoré chce zakopať.

Skorumpovaní policajti

Keď premiér akejkoľvek krajiny označí konkrétne médiá za nepriateľské, je to nielen neprijateľné, ale aj nebezpečné. Keď to povie premiér krajiny, v ktorej zavraždili novinára, pretože bol tiež „nepriateľský“, je to ďaleko za hranicou vkusu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Komentáre

Teraz najčítanejšie