Denník N

Bez Suslova a prekvapením by bol tínedžer. Ako môže vyzerať Calzonova nominácia na Euro

Francesco Calzona. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Francesco Calzona. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Konečná nominácia futbalovej reprezentácie na majstrovstvá Európy 2024 podľa Denníka N.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na futbalové Euro, ktoré sa uskutoční 14. júna – 14. júla budúceho roka v Nemecku, môže tréner každej krajiny nominovať iba 23 hráčov. Mnohých trénerov teda čaká neľahká úloha vyradiť zo širšieho kádra aj futbalistov, ktorí doň dlhodobo patria.

Tréneri musia zohľadniť množstvo faktorov: aktuálnu formu, zdravotný stav, vyťaženosť v klube či psychickú odolnosť a celkový prínos pre mužstvo. Tréner Francesco Calzona zvykol na kvalifikačné zápasy nominovať vždy početnejší káder. Napríklad na posledné dva novembrové zápasy proti Islandu a Bosne a Hercegovine povolal až 30 hráčov. Tento zoznam bude musieť zúžiť.

Pozreli sme sa na to, ako by mohla vyzerať jeho konečná nominácia, keby ju musel uzavrieť teraz.

Podľa Denníka N by Francesco Calzona stavil na osvedčené mená a v nominácii by nechýbali tradičné opory ako Martin Dúbravka, Milan Škriniar, Juraj Kucka či Peter Pekarík.

Chýbal by v nej však jeden hráč, ktorému Calzona pravidelne dáva príležitosť. Je ním

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie