Denník N

Smer a Hlas ponúkali post rómskeho splnomocnenca SaS. Vybrali si nakoniec svojho, huslistu aj obdivovateľa ruskej kultúry

Robert Fico a Alexander Daško. Foto - Tomáš Benedikovič a Facebook Alexandra Daška
Robert Fico a Alexander Daško. Foto – Tomáš Benedikovič a Facebook Alexandra Daška

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V roku 2012 urobila strana Smer netradičný krok. Smer mal 40-percentný výsledok vo voľbách a zostavil jednofarebnú vládu, no post splnomocnenca vlády pre rómske komunity sa rozhodol ponúknuť opozícii. Podľa Igora Matoviča to bol Robert Kaliňák, ktorý vtedy ako minister vnútra ponúkol funkciu Petrovi Pollákovi z OĽaNO.

Po viac než desiatich rokoch to Smer, tentoraz spolu s Hlasom, urobil znova. Podľa informácií Denníka N ľudia zo Smeru a z Hlasu oslovili kandidátov z opozičnej SaS a zisťovali, či by nemali záujem stať sa splnomocnencami vlády pre rómske komunity.

Koalícia oslovila poslanca za SaS Vladimíra Ledeckého a bývalého splnomocnenca Ábela Ravasza, ktorý kandidoval za SaS vo voľbách, no do parlamentu sa nedostal.

Nakoniec si koalícia vybrala splnomocnenca vo svojich radoch. Stal sa ním Alexander Daško, ktorý kandidoval za Smer vo voľbách v rokoch 2016 aj 2020.

Daško je huslista

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie