Denník N

Newsfilter: Ficovi a Pellegrinimu pomáha Matovič

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pelle2024 štartuje. 2. Korčok v nevýhode. 3. Sledujme Orbána, ako priťahuje skrutky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Pelle2024 štartuje

Štát vyplatí dôchodcom jednorazový vianočný príspevok vo výške 300 eur namiesto plánovaných 150 eur; koalícia návrh Hlasu prehnala parlamentom v zrýchlenom konaní za dva dni.

Za pozmeňujúcí návrh v stredu večer hlasovalo až 96 poslancov, príspevok podporili poslanci bývalého OĽaNO i polovica klubu KDH.

Spôsob a debata, akými vládna väčšina pristúpila k zdvojnásobeniu príspevku pre dôchodcov, ukazuje, ako sa Robert Fico a Peter Pellegrini vedia dohodnúť, keď im ide o spoločnú vec, rolu KDH pripomínajúceho užitočného idiota a schopnosť Igora Matoviča škodiť štátu aj z opozičnej lavice.

Prezident.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie