Denník N

V jednej dávke sú štyri kávy. Aj slovenské deti už pijú energetický nápoj s desivými vedľajšími účinkami

Internetová osobnosť KSI je jedným z majiteľov značky energetických nápojov Prime. Foto - TASR/AP
Internetová osobnosť KSI je jedným z majiteľov značky energetických nápojov Prime. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

FC Barcelona robí v ostatných rokoch mnoho väčších či menších krokov s cieľom revitalizovať svoju finančnú situáciu. Predáva časti svojich aktív či nadväzuje zaujímavé spojenectvá. Jedno z prekvapujúcich oznámili na začiatku júla tohto roka, keď sa v jej drese objavili známe a kontroverzné internetové osobnosti KSI a Logan Paul, ktorí držali fľašu svojho nápoja Prime s etiketou v klubových farbách.

„Americká spoločnosť sa stane na ďalšie tri roky oficiálnym partnerom klubu v oblasti hydratácie,“ informoval klub na svojom webe. Aby bolo jasné, o akých produktoch je reč, priamymi konkurentmi nápoja Prime sú napríklad známe nápoje Gatorade či Powerade.

Pred Barcelonou podobné spojenectvá Paul a KSI oznámili trebárs s Bayernom Mníchov či Arsenalom, v bojových športoch zase priamo so strešnou organizáciou UFC. Expresívni šéfovia značky chcú rozdrviť priamu konkurenciu a trúfnuť si aj na Red Bull, celosvetovú jednotku v oblasti energetických nápojov.

Keďže ich nápoj tento rok vstúpil aj na český a slovenský trh, diskutovali sme o ňom so známym športovým lekárom a expertom Pavlom Malovičom, ktorý sa dlhodobo venuje komunikácii rizík spojených s užívaním energetických nábojov a českým kondičným trénerom Michalom Břetenářom.

„Poďme to prebrať, Prime je smrteľne nebezpečný produkt,“ znela odpoveď Pavla Maloviča na prvú správu. V čom je Prime nebezpečný, prečo Youtuber vo videu hovorí o doteraz najväčšom podvode Logana Paula a čo s tým má úmrtie 13-ročného slovenského športovca?

Malovič: Môže dôjsť k zástave srdca

Založenie firmy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie