Denník N

Ráno s NHL: Inšpirujú sa basketbalom? Prečo liga uvažuje o zmene predĺženia a zrušení nájazdov

Hokejisti Vegas Golden Knights sa tešia z víťazstva nad Dallasom Stars po predĺžení. Foto – TASR/AP
Hokejisti Vegas Golden Knights sa tešia z víťazstva nad Dallasom Stars po predĺžení. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

v NHL sa od sezóny 2015/16 hrá predĺženie troch proti trom. Pri tomto formáte je na ľade menej hráčov, čo znamená viac príležitostí na skórovanie a viac protiútokov na jednej či druhej strane. Zmena formátu predĺženia zároveň znamenala tiež to, že sa menej zápasov rozhoduje až v nájazdoch.

Oficiálna stránka NHL upozorňuje na to, že medzi rokmi 2005 až 2015 sa iba 43 % nerozhodných zápasov skončilo v predĺžení. Od zavedenia nového formátu troch proti trom sa už ale podiel duelov, v ktorých padne víťazný gól v predĺžení, zvýšil na 66 %.

Lenže aj hra tímov v predĺžení sa za osem rokov tohto formátu zmenila a šancí v predĺžení býva čoraz menej.

Otázkou tak zostáva, aké by mohlo byť riešenie celej situácie. V zákulisí sa už špekuluje o viacerých zmenách, no definitívne rozhodnutie padne až na veľkom marcovom stretnutí generálnych manažérov, kde sa bude hlasovať o možných zmenách pravidiel.

Denník N preto zozbieral niekoľko možných riešení, o ktorých sa v zámorí vo veľkom diskutuje.

V noci sa nehral žiadny zápas, dnes však nastúpia všetky tímy okrem Vegas a Arizony. Veľa zápasov sa začína v priaznivých časoch, napríklad zápas San Jose – Montreal si môžete pozrieť od 21.30.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Nájde NHL inšpiráciu v basketbale?

V prvom rade musíme pochopiť, prečo sa vlastne o zmene pravidiel v predĺžení vôbec diskutuje. Tým hlavným dôvodom v skratke je, že tímy v

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie