Denník N

Riaditeľ migračného úradu Orlovský: Z vyše 47-tisíc nelegálnych migrantov nepožiadal o azyl ani jeden

Ján Orlovský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ján Orlovský. Foto N – Tomáš Benedikovič

Manévre na hraniciach vníma riaditeľ migračného úradu ako symbolický akt určený voličom strán, ktoré podporujú súčasné vládne strany.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na Slovensku sa potrebujeme rozprávať o tom, ako k nám prilákať talenty a spraviť z nás krajinu atraktívnu aj pre cudzinca, ktorý sa tu chce usadiť. „Namiesto toho sa rozprávame o tom, že budeme robiť problémy tým, ktorí tu chcú žiť a pracovať? To mi nesedí,“ hovorí riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Ešte stále ste riaditeľom migračného úradu? 

Ešte zatiaľ áno, hoci technicky mi už bola vyjadrená nedôvera.

Hospodárske noviny už minulý týždeň informovali, že vás odvolali alebo odvolávajú, ako to teda je?

Asi sa budem musieť sám spýtať, kedy je ten dátum, ale predpokladám, že keď pani štátna tajomníčka povie, že všetci riaditelia odchádzajú, považujem to za ukončenú vec a je to potom už len otázka technickej dohody, k akému dátumu môžem odovzdať agendu. Predsa len si myslím, že aj môj nástupca si zaslúži, aby mohol so mnou prehovoriť o tom, čo sú hlavné body, ktoré by sme mohli riešiť.

Poznáte už meno svojho nástupcu?

Zatiaľ nie.

Ako to v úrade vyzerá? Môžete podpisovať rozhodnutia?

Zatiaľ áno. Mám povolenie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Matúš Šutaj Eštok

Migrácia

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Slovensko

Teraz najčítanejšie