Denník N

Hráčom pustil aj hudbu z Gladiátora. Dunajskú Stredu bude trénovať Španiel so skúsenosťami z Premier League

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte pred dvoma rokmi pracoval v anglickej Premier League, teraz prichádza do slovenského futbalu. 43-ročný Španiel Xisco Muñoz, celým menom Francisco Javier Muñoz Llompar, sa stal novým trénerom DAC Dunajská Streda.

Jeho príchod prekvapil, ale zároveň ukazuje aj na veľké ambície Dunajskej Stredy.

Práve o tých rozprával Xisco na svojej prvej tlačovej konferencii. „Najdôležitejšie je, že tento klub má ambície. Keď ma oslovili, najpodstatnejším slovom bolo pre mňa ‚ambícia‘,“ povedal.

Xisco je ako tréner známy tým, že sa snaží o útočný štýl futbalu a má dobrý vzťah so svojimi hráčmi, ktorým niekedy púšťal aj hudbu z filmu Gladiátor. Spomedzi koučov ho najviac inšpiroval Rafael Benítez.

DAC bude preňho už piatym klubom zo šiestej krajiny.

Dunajská Streda v minulej sezóne súperila s bratislavským Slovanom o titul slovenského majstra, ale napokon ho nezískala. Tento rok to bude mať ešte ťažšie. V závere jesennej časti (po 14. kole) je na šiestej priečke s 24 bodmi, čo je o jedenásť menej ako líder tabuľky Slovan.

To viedlo k odchodu renomovaného slovenského trénera Adriána Guľu, ktorý predtým Dunajskú Stredu herne zlepšil a bol dôležitý aj z hľadiska dlhodobej stratégie.

V slovenskej lige však trpezlivosť s trénermi nie je veľká, momentálne ide už o šiestu trénerskú zmenu v lige. Nového kouča má teda až polovica klubov.

Guľovi nepomohlo ani to, že DAC hneď začiatkom leta prekvapujúco vypadlo z Európskej konferenčnej ligy po dvojzápase s gruzínskym Dila Gori. Dunajská Streda ho odvolala počas novembrovej reprezentačnej prestávky, pričom už predtým sa špekulovalo, že by na jeho miesto mohol prísť skúsený

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie