Denník N

Pečenie moriaka je veda. Tisíce bezradných Američanov volajú každý rok do telefonickej poradne

Foto - Claudio Schwarz/Unsplash
Foto – Claudio Schwarz/Unsplash

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na Deň vďakyvzdania nemá byť nikto sám, pripomínajú nám americkí priatelia každý rok. Pre našu rodinu to však nie je žiadny veľký sviatok, tešíme sa z týždenného voľna, ktoré deti dostanú v škole, a berieme to ako príležitosť na poriadny výlet.

Tým však v Američanoch vyvolávame ľútosť a súcit, a tak nás každý rok niekoľko rodín pozýva k sebe domov. Žiadny iný sviatok nie je taký celoamerický ako práve Deň vďakyvzdania. A preto ním v tej chvíli – a nejaký čas predtým – žije celá Amerika.

Schopnosť pripraviť moriaka na sviatočnú večeru je tu spoločensky veľmi cenená, pretože je to vzácnosť. Kto vie upiecť šťavnatého a zároveň dozlatista chrumkavého moriaka, stane sa vyhláseným v rodine, medzi priateľmi, a dokonca aj v susedstve – ako moja susedka Karina, ku ktorej sa ostatní chodia radiť (a my už druhý rok najesť).

Minimálne rovnako zábavné je pozorovať, ako veľmi sa nedarí Američanom upiecť dobrého moriaka, čo všetko dokážu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americký denník

Gastro a jedlo

Svet

Teraz najčítanejšie