Denník N

Prečo známy raper vydá sólový album, na ktorom hrá na flaute

Osemnásť rokov čakali fanúšikovia na prvý sólový album Andrého 3000 zo skupiny Outkast. Keď ho konečne vydal, pripravil im malý šok.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Možno si spomínate na pesničku, ktorá pred dvadsiatimi rokmi ovládla celý svet. Stačí zanôtiť jednoduchú melódiu Hey Ya! a hneď sa vám vybaví táto skladba. Jej autorom je raper André 3000, ktorý so skupinou Outkast ovládol celý hudobný svet (v roku 2004 pozbierali tri ceny Grammy), no neskôr sa stiahol do úzadia.

Nie že by o ňom nebolo počuť, sem-tam hosťuje v skladbách od iných interpretov a občas ho možno aj vídať vo filmoch, v roku 2012 si napríklad zahral gitaristu Jimiho Hendrixa v jeho biografii All Is By My Side, ale to, na čo jeho fanúšikovia čakali, stále neprichádzalo.

Až nedávno konečne vyšla správa, že po osemnástich rokoch konečne nahral sólový album.

New age?

Vo svete rapu zavládlo obrovské nadšenie. Do momentu, keď si fanúšikovia v správe prečítali, že André 3000 (vlastným menom André Benjamin) na ňom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie