Denník N

V „záujme stability koalície“ možno zrušia aj gravitáciu (udalosti týždňa)

Štrasser, Tódová, Hudák a Javorský vyberajú udalosť, prešľap, podcenený moment a citát týždňa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ján Štrasser, spisovateľ

Prešľap týždňa I

Že Andrej Danko a jeho barbari z kandidátky SNS chcú zničiť všetko, čo by uľahčilo život komunite LGBTI+, je jasné, majú to vo svojich osobných programoch. Ale to, že aj ministerka zdravotníctva Dolinková pokľakne k ich čiernym čižmám a zruší usmernenie k zmene pohlavia s argumentom, že tak robí „v záujme deklarovania stability vládnej koalície“, je jednoducho neľudské. Pre pani ministerku je vládna koalícia zjavne viac ako ľudia.

Prešľap týždňa II

Šéf úradu Ficovej vlády Gedra mieni vyraziť z ministerstiev aj zo samotného úradu vlády tímy expertov, ktorí sa venujú boju s hybridnými hrozbami a špeciálne s ruskými propagandistickými klamstvami. „Ako sa hovorí po slovensky, bude zjednaná náprava,“ povedal Gedra a ja mu rozumiem

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Slovensko

Teraz najčítanejšie