Denník N

Bödör aj Kvietik si na rozsudok počkajú, prípad Dobytkár tesne pred finále prišiel o sudcu

Norbert Bödör (vľavo) a Martin Kvietik. Foto - TASR
Norbert Bödör (vľavo) a Martin Kvietik. Foto – TASR

Súdna rada súhlasila uplynulý týždeň s ročnou stážou sudcu Mariána Mačuru, ktorý je okrem iného aj členom senátu v kauze Dobytkár. Jeho odchod znamená oddialenie verdiktu. Rovnaká situácia vznikla v prípade mafiánskej skupiny takáčovcov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Oligarcha spájaný so Smerom Norbert Bödör, ale aj finančník s kontaktmi na SNS Martin Kvietik, ktorí sú obžalovaní v kauze Dobytkár, mohli už vo februári budúceho roka spoznať rozsudok.

Takýto optimistický odhad mal predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala, keď sa snažil presvedčiť súdnu radu, prečo by nemala súhlasiť s ročnou stážou sudcu Mariána Mačuru na Najvyššom súde.

Neuspel. Špecializovaný súd o Mačuru prišiel a rozsudok v kauze Dobytkár, ktorý sa črtal vo februári, teda tak skoro nepríde.

Rovnaká situácia sa týka aj kauzy mafiánskej skupiny takáčovcov, kde je 17 obžalovaných z 24 skutkov. V tomto prípade odhadoval Hrubala verdikt do konca tohto roka.

Celý proces nanovo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Dobytkár

Najvyšší súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie