Denník N

Ráno s NHL: Prosil rodičov, aby zostali pri ňom. Príbeh Rossiho, ktorý sa bál, že mu zlyhá choré srdce

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

rakúskeho hokejistu Marca Rossiho si Minnesota vybrala v roku 2020 v prvom kole draftu z celkovo deviateho miesta. Rossi bol už vtedy považovaný za veľký talent a očakávalo sa, že sa v budúcnosti bez väčších problémov výraznejšie presadí aj v NHL.

Rossiho kariéru však do veľkej miery negatívne ovplyvnila pandémia covidu. Po tom, čo v novembri 2020 prekonal infekciu koronavírusom, nastúpil v decembri v Edmontone za Rakúsko na juniorských majstrovstvách sveta. Počas celého turnaja sa však cítil unavený a vyčerpaný.

Nasledovali lekárske testy v Minnesote, ktoré odhalili zápalové ochorenie srdca – myokarditídu. Lekári mu dokonca povedali, že keby odohral ešte jeden zápas na juniorských MS navyše, tak mohol zomrieť.

Niečo podobné pritom zažil pred niekoľkými rokmi aj talentovaný slovenský hokejista Martin Réway, ktorého v minulosti tiež trápili komplikácie v súvislosti so zápalom srdcového svalu.

„Som vďačný Bohu, že pri mne stál. Zároveň som šťastný, že môžem byť nažive,“ povedal Rossi ešte v roku 2021 v rozhovore pre portál The Athletic.

Rakúsky hokejista následne pauzoval až do konca sezóny 2020/21.

Teraz, o dva roky neskôr, je už ale Rossi v diametrálne odlišnej pozícii. V tíme Minnesoty Wild si vybojoval miesto na centri v prvom útoku po boku spoluhráčov Kirilla Kaprizova a Matsa Zuccarella.

„Kariéra Marca Rossiho sa iba začína. Je to mimoriadne talentovaný mladý muž, ktorý ukázal nesmiernu vytrvalosť a odhodlanie v ťažkých časoch, ktoré z neho urobili silnejšieho človeka,“ hovorí pre Denník N redaktor portálu The Hockey Writers Tyson McKay, ktorý sa špecializuje na Minnesotu Wild.

V noci nehral žiadny Slovák.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Rodičov prosil, aby v noci ležali pri jeho posteli

Rossi si to potom namieril do tréningového kempu Minnesoty, keďže štart novej sezóny v NHL preložili pre pandémiu koronavírusu až na január.

„Na tréningový kemp som odchádzal taký motivovaný, že som zabudol na všetku únavu a vyčerpanie,“ spomína Rossi v rozhovore pre The Athletic.

Rakúsky hokejista bol pripravený zabojovať o miesto v prvom tíme, no po odhalení zápalového ochorenia srdca ho vedenie klubu poslalo domov do Rakúska, kde Rossi prežíval tie najťažšie chvíle v kruhu svojich najbližších.

Po tom, čo mu lekári oznámili jeho diagnózu, sa bál, že mu srdce prestane biť. Rossiho pritom už dosť vystrašilo to, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie