Denník N

Ráno s NHL: Nie som strelec, povedal Slafkovský. Vysvetľujeme, akým hráčom je, akým by mal byť a akým by mohol byť

Juraj Slafkovský sa po jednom zápase vrátil do útoku ku Colovi Caufieldovi. Foto -TASR/AP
Juraj Slafkovský sa po jednom zápase vrátil do útoku ku Colovi Caufieldovi. Foto -TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Juraj Slafkovský odohral svoj najlepší zápas v NHL. Nepíšeme túto vetu prvý raz a takmer určite ani posledný.

Je logické, že sa s pribúdajúcimi zápasmi zlepšuje, a zrejme to bude robiť aj naďalej, keďže ho tréner Martin St. Louis pre jeho schopnosť učiť sa tento týždeň dvakrát prirovnal k špongii.

Jeho 59. zápas proti San Jose naznačil, ako by mohla vyzerať Slafkovského hra v budúcnosti. Montreal ho vyhral 3:2 po samostatných nájazdoch a Slafkovský bol pri oboch góloch.

Mnoho fanúšikov, a napokon ani samotný Slafkovský, stále nemá úplne jasno, čo má byť v NHL jeho hlavná úloha. Má najmä strieľať góly? Tvoriť hru? Alebo vyhrávať súboje, rozdávať hity a cloniť brankárom?

V tomto texte sa pozrieme na tri verzie Juraja Slafkovského:

  • za akého hráča sa považuje on sám;
  • akého hráča z neho chcú mať tréneri a experti;
  • akým hráčom môže byť, ak sa tieto dve verzie spoja.

Vydarený zápas má za sebou Adam Ružička, ktorý pri výhre Calgary 7:4 nad Dallasom strelil gól a pridal asistenciu.

Jeho spoluhráč Martin Pospíšil nebodoval, no dôležitejšie pre neho je, že si zaistil stabilné miesto v NHL. Odohral totiž desiaty zápas, a keby ho Calgary chcelo poslať na farmu, musí ho najskôr zaradiť na waiver listinu.

Odtiaľ by si ho mohol stiahnuť ktorýkoľvek tím a po jeho výborných výkonoch je takmer isté, že by o neho Calgary prišlo. Preto je veľmi pravdepodobné, že sa v NHL udrží do konca sezóny.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Akým hráčom je

Juraj Slafkovský sa ako 17-ročný stal najlepším strelcom na olympiáde. Góly mu tam padali „aj z bufetu“, ako znie jeho zrejme najznámejší výrok.

Strelil ich sedem a mnoho fanúšikov ho odvtedy považuje za strelca. Ide však o skreslené

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie