Denník N

Ráno s NHL: Večeru si dal zabaliť, lebo chcel ísť skoro spať. Najdrahší hráč histórie dbá na každý detail

Auston Matthews. Foto - tasr/ap
Auston Matthews. Foto – tasr/ap

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

pokiaľ by sme sa pozreli na rebríček najlepšie platených hráčov NHL, tak na prvom mieste by sme uvideli Nathana Mackinnona, za ním Connora McDavida a na tretej priečke Artemiho Panarina.

Druhý najlepší strelec ligy Auston Matthews je momentálne až tesne za nimi.

Od budúceho roku to však už platiť nebude. Ak totiž nikto ďalší nepodpíše ešte lukratívnejšiu zmluvu, tak sa práve útočník Toronta Maple Leafs stane s platom viac než 13 miliónov dolárov ročne najlepšie zarábajúcim hokejistom na svete.

No od budúcej sezóny sa zvýši platový strop, preto môže časom niekto podpísať ešte lepší kontrakt.

Čo však spôsobilo pochybnosti, bola dĺžka kontraktu 26-ročného Američana. Na rozdiel od ostatných vysoko platených hráčov, ktorých zmluvy dosahujú povolené maximum v podobe ôsmich rokov, sa totiž Matthews s Maple Leafs dohodol len na ďalšie štyri sezóny.

Vedenie tímu pritom jasne naznačovalo, že by si svojho lídra chcelo poistiť na dlhší čas. Matthews tak musel už pár dní po podpise vysvetľovať, prečo na dlhší kontrakt nepristúpil.

V noci hral len jeden Slovák, Tomáš Tatar nebodoval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Komu dáva zmluva zmysel?

O Matthewsovom podpise novej zmluvy sa hovorilo už od konca poslednej sezóny. Dvojnásobný víťaz Richardovej trofeje pre najlepšieho strelca ligy však napriek dlhému čakaniu na úspech v play-off nad žiadnou zmenou pôsobiska nerozmýšľal. A tak počas leta došlo k dohode na novom kontrakte.

„Nebolo to len preto, že som sa v ten deň zobudil a povedal som si, že to chcem na štyri roky. K rozhodnutiu došlo po dlhom premýšľaní a mnohých diskusiách. S touto voľbou som sa proste cítil najpohodlnejšie,“ povedal v rozhovore Matthews.

Odborníci z portálu The Athletic si však myslia, že táto zmluva je výhodná pre

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie