Denník N

Týždňový newsfilter: Začali sa preteky o to, kto viac robí pre dôchodcov

Minister práce Erik Tomáš (Hlas). Foto – TASR
Minister práce Erik Tomáš (Hlas). Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Veď peniaze sa vždy nájdu

Hlasu sa s podporou vládnych poslancov a poslankýň a časti poslaneckých klubov KDH a bývalého OĽANO podarilo čiastočne vykompenzovať to, že nemohol splniť svoj predvolebný sľub o zvýšení 13. dôchodku na úroveň priemeru penzií, čiže tesne nad 600 eur.

Vymysleli to tak, že 440 miliónov eur rozdelia všetkým poberateľom penzií špeciálnym jednorazovým príspevkom vo výške 300 eur. Dôchodcovia okrem toho dostanú aj už predtým schválený „menší“ 13. dôchodok od 50 do 300 eur podľa výšky ich dôchodku. V praxi to bude znamenať, že tí s najnižšími penziami dostanú s príspevkom 600 eur, kým tí s najvyššími 350 eur.

Hlasu sa tak podarilo zažehnať hanbu, že neplní sľuby.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Ficova vláda

Interrupcie

LGBTI+

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie