Denník N

Putin dal milosť kanibalom, píšu v Rusku. Ako odmenu za to, že bojovali na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin. Foto - TASR/AP
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto – TASR/AP

Putin dal milosť najmenej sedemnástim Rusom usvedčeným z vraždy, ktorí sa zapojili do vojny proti Ukrajine, píše nezávislý ruský web.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Denisa Gorina pred piatimi rokmi na Ďalekom východe odsúdili na 22 rokov väzenia. Dokopy ho usvedčili zo štyroch vrážd, pričom podľa vyšetrovateľov najmenej jednej obeti odrezal mäso a zjedol ho.

Minulý týždeň viaceré ruské médiá informovali, že ho prezident Vladimir Putin v tichosti omilostil. Ide o odmenu za to, že ako vojak jednotky Štorm-Z bojoval na Ukrajine. Momentálne sa podľa svedkov nachádza v nemocnici v meste Južno-Sachalinsk.

Nejde o ojedinelý prípad: ruskí novinári prednedávnom zistili, že Putin oslobodil aj iného kanibala, ktorý bol členom satanistickej skupiny.

Presný počet zločincov, ktorí sa vďaka účasti na vojne dostali z väzenia, nie je známy. V posledných mesiacoch sa však o nich hovorí čoraz intenzívnejšie.

Kto je kanibal Gorin

O milosti pre kanibala Gorina ako prvé informovali sibírske skupiny na sociálnej sieti Telegram. Následne ich správy overili viaceré ruské portály vrátane sibírskej pobočky Rádia Svoboda.

Tá priniesla viacero zarážajúcich informácií o živote 44-ročného kriminálnika:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie