Denník N

Putin dal milosť kanibalom, píšu v Rusku. Ako odmenu za to, že bojovali na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin. Foto - TASR/AP
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto – TASR/AP

Putin dal milosť najmenej sedemnástim Rusom usvedčeným z vraždy, ktorí sa zapojili do vojny proti Ukrajine, píše nezávislý ruský web.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Denisa Gorina pred piatimi rokmi na Ďalekom východe odsúdili na 22 rokov väzenia. Dokopy ho usvedčili zo štyroch vrážd, pričom podľa vyšetrovateľov najmenej jednej obeti odrezal mäso a zjedol ho.

Minulý týždeň viaceré ruské médiá informovali, že ho prezident Vladimir Putin v tichosti omilostil. Ide o odmenu za to, že ako vojak jednotky Štorm-Z bojoval na Ukrajine. Momentálne sa podľa svedkov nachádza v nemocnici v meste Južno-Sachalinsk.

Nejde o ojedinelý prípad: ruskí novinári prednedávnom zistili, že Putin oslobodil aj iného kanibala, ktorý bol členom satanistickej skupiny.

Presný počet zločincov, ktorí sa vďaka účasti na vojne dostali z väzenia, nie je známy. V posledných mesiacoch sa však o nich hovorí čoraz intenzívnejšie.

Kto je kanibal Gorin

O milosti pre kanibala Gorina ako prvé informovali sibírske skupiny na sociálnej sieti Telegram. Následne ich správy overili viaceré ruské portály vrátane sibírskej pobočky Rádia Svoboda.

Tá priniesla viacero zarážajúcich informácií o živote 44-ročného kriminálnika:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie