Denník N

Čím viac hadov na prsiach, tým lepšie

Ministri Ladislav Kamenický, Tomáš Drucker a Zuzana Dolinková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ministri Ladislav Kamenický, Tomáš Drucker a Zuzana Dolinková. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na Slovensku sa vytvorila štruktúra, ktorá prišla a prichádza k majetku nečestným až kriminálnym spôsobom. Táto štruktúra má záujem pretvoriť štátne inštitúcie podľa svojich potrieb, v ktorých dominuje privilégium beztrestnosti. Aby zamaskovala svoje skutočné záujmy a ciele, pretláča do spoločnosti myšlienku, že sa jej vyšetrovaním zločinov krivdí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý poradca predsedu vlády

Minister školstva Tomáš Drucker v tomto rozhovore síce opatrne, ale naznačil, že má hranice, za ktoré by v tejto vláde nešiel. Dojem o určitej politickej autonómii umocnil tým, ako sa postavil k téme mimovládok. Predseda vlády Robert Fico sa k nej totiž postavil takto: podľa neho sa skončila éra, keď na Slovensku vládli mimovládne organizácie, a že tie platené zo zahraničia, „musia byť označené za zahraničného agenta“. Je to síce odkukané od ĽSNS, ktorá v minulom období navrhovala zaviesť „inštitút“ zahraničného agenta, ale je to hlavne také orbánovsko-putinovské alias paranoidné.

Oproti tomu minister školstva Drucker zvolil k mimovládkam priateľský tón: „Celkovo akákoľvek podpora od mimovládnych organizácií, združení vo vzdelávaní, v športe aj v iných oblastiach je veľmi dobrá činnosť. A myslím si, že sme to vyzdvihli hneď v úvode programového vyhlásenia vlády. Ctíme si a uznávame úlohu mimovládnych organizácií a vláda je pripravená podporiť mimovládne organizácie vykonávajúce verejnoprospešnú činnosť,“ povedal.

Ak sa kedysi Robert Fico vyjadril o Tomášovi Druckerovi ako o hadovi na prsiach, boli za tým s vysokou pravdepodobnosťou práve tie hranice, ktoré mu bránili papať Ficovi z ruky. Slovom, ľudia s hranicami bývajú vodcom bez hraníc na príťaž. Naopak, ľudia s rovnakými názormi ako oni majú nepomerne väčšie právo na slobodu prejavu ako tí hadí.

Nasleduje komplikovanejší prípad

Odvolávaný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie