Denník N

Ráno s NHL: Ako za čias Bureho či Sedinovcov. Zmeny do Vancouveru priniesli až bývalí elitní hráči

Vpravo tréner Vancouveru Canucks Rick Tocchet. Foto - TASR/AP
Vpravo tréner Vancouveru Canucks Rick Tocchet. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Vancouver je jeden z jedenástich tímov v súčasnej NHL, ktorý ešte nikdy nezískal Stanleyho pohár. A veľmi pravdepodobne sa to nezmení ani v tejto sezóne.

Tento kanadský klub je u nás málo sledovaný, keďže si zaň v celej jeho histórii zahrali iba piati Slováci, pričom vážnejšie len Pavol Demitra (97 zápasov); epizódne Jaroslav Halák (17), Ľubomír Vaic (9), Mário Bližňák (6) a Jozef Balej (1).

Canucks však majú za sebou taký skvelý štart do ročníka 2023/24, že sa o nich právom hovorí ako o najpríjemnejšom prekvapení úvodnej štvrtiny základnej časti. V minulej sezóne obsadili v Západnej konferencii 11. priečku so ziskom 83 bodov, čo bolo o dvanásť menej, ako mal posledný postupujúci do play-off Winnipeg.

V novej sezóne sa však zlepšili úplne vo všetkom – v bránke, obrane aj v útoku.

V noci hrali štyria Slováci, bodoval Tomáš Tatar, ktorý asistoval na druhý gól Colorada pri víťazstve 4:1 nad Tampou Bay.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Hráčska elita na lavičke

Pozitívne zmeny prišli v klube ešte v januári 2023, hoci ich najprv sprevádzali negatívne emócie.

Vedenie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie