Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Ďalšie dieťa nevládalo uniesť neznesiteľnú ťažobu 

Ilustrácia - F. S. s Midjourney
Ilustrácia – F. S. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

o tom, že stav duševného zdravia najmladšej generácie znepokojuje odbornú verejnosť, rodičov aj všetkých, čo s deťmi a mládežou pracujú, píšeme v Denníku N pomerne veľa. Často to vyznieva ako volanie o pomoc.

Sú, bohužiaľ, prípady, keď sa mladý človek alebo dieťa utrápi až na smrť. Píšem o tom v téme týždňa.

Prečítať si môžete aj o jednom zaujímavom projekte, ktorý by mohol mladým ľuďom pomôcť otvoriť sa a hovoriť o svojich problémoch.

Tých, ktorých šokuje nový výstredný argentínsky prezident Javier Milei, môže zaujať profil týždňa. Je venovaný jeho sestre, ktorá je však oveľa viac ako len príbuzná. Vyzerá to tak, že je bratova šéfka.


Téma týždňa: Hovorme s deťmi o šikane 

Minulý týždeň skočil zo strechy školy v obci Parchovany v trebišovskom okrese 15-ročný Roman. Zraneniam podľahol v nemocnici. Krátko pred tým, ako skočil, sa telefonicky rozprával s otcom  a povedal mu, že už ďalej nevládze. Rodičia hovoria, že citlivého a nadaného chlapca v škole šikanovali spolužiaci a osobitne spolužiačky. Existuje nahrávka, kde počuť, ako ho jedno dievča vyzýva, aby skočil.

Prípad vyšetruje polícia, otec viní riaditeľa školy, že proti šikanovaniu jeho syna nič nerobil, sociálna pedagogička na škole tvrdí, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mladí

Pod slnkom Jany Shemesh

Rodičovstvo

Silné ženy

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie