Denník N

Koalícia rieši, ako vytvoriť vyšetrovaciu komisiu pandémie, z poslanca Kotlára chce urobiť podpredsedu NKÚ

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Čo všetko znesú slovenské inštitúcie po nástupe štvrtej Ficovej vlády, môže ukázať snaha SNS vytvoriť komisiu, ktorá bude preverovať manažment pandémie koronavírusu. Koaliční politici zvažujú, že by vznikla na Najvyššom kontrolnom úrade (NKÚ), ktorý je nezávislým štátnym orgánom.

O pláne na vytvorenie komisie ešte v októbri hovoril lekár a antivaxer Peter Kotlár, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke SNS. V Sobotných dialógoch RTVS to minulý víkend potvrdil aj jeho kolega Roman Michelko, ktorý uviedol ďalšie podrobnosti. „Pravdepodobne vznikne post nového podpredsedu NKÚ, ktorý bude vyšetrovať covidový manažment,“ prezradil.

Pre aktuality.sk potom Michelko potvrdil, že túto pozíciu by mohol obsadiť Kotlár.

„Je taká úvaha alebo plán, ktorý ešte nie je dotiahnutý, že by sa jeden z podpredsedov NKÚ mohol pozrieť na všetky tie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Koronavírus

    SNS

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie