Denník N

Jediný bol ochotný splniť majiteľove želania. Lobotka má trénera, ktorý s mladým Hamšíkom začal úspešnú éru

Walter Mazzarri. Foto - TASR/AP
Walter Mazzarri. Foto – TASR/AP

Neapol hrá zajtra v Lige majstrov na ihrisku Realu Madrid.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Optimistická nálada v Neapole sa v posledných mesiacoch rýchlo zmenila.

Kým v máji sa miestny SSC po 33-ročnom čakaní stal talianskym majstrom, teraz prechádza krízou. Úspešný tréner Luciano Spalletti skončil a najskôr ho nahradil Francúz Rudi Garcia.

Keď mu však nevyšiel štart do novej sezóny, majiteľ klubu Aurelio De Laurentiis sa rozhodol pre ďalšiu zmenu trénera. Tentoraz však prišiel muž, ktorého očakával len málokto.

Na lavičku Neapola sa posadil Walter Mazzarri, 62-ročný taliansky tréner. Ten bol pre De Laurentiisa nakoniec pomerne logickou voľbou.

Mazzarri totiž už v minulosti Neapol trénoval a fanúšikovia ho dodnes majú radi, lebo ho priviedol k úspechom. Bol to práve on, kto v období rokov 2009 až 2013 definitívne upevnil pozíciu Neapola medzi talianskou elitou.

Keď teraz o sebe rozpráva, používa tretiu osobu a vtipkuje. Mazzarri je však aj koučom, ktorý chce dokázať, že stále môže viesť jeden z najlepších tímov v Európe. V strede zálohy by sa mal spoliehať na Stanislava Lobotku, ktorý v Mazzarriho prvom dueli odohral celých 90 minút.

„Je to obrovské prekvapenie, obrovské,“ hovorí pre Denník N Claudio Russo, novinár z portálu CalcioNapoli 24. „Nebol na žiadnom zozname kandidátov. Ale De Laurentiis chcel trénera, ktorý by akceptoval zmluvu do júna, a potom by mohol zamestnať niekoho iného,“ dodal.

Začalo sa to s ním

Klub ešte v roku 2004 čelil bankrotu, ale napokon sa vďaka De Laurentiisovým peniazom dostal znova do Serie A. Mazzari vtedy mužstvo zlepšil takticky aj mentálne.

V roku 2012 vyhral Taliansky pohár, keď vo finále porazil Juventus. V ofenzíve sa spoliehal na nebezpečné trio s Edinsonom Cavanim, Ezequielom Lavezzim a Marekom Hamšíkom.

Neapol teraz potreboval trénera, ktorý by tím zlepšil okamžite. Po minuloročnom víťazstve „scudetta“ totiž prišla výsledková kríza.

Neapol je síce na štvrtej priečke, ale na vedúci milánsky Inter stráca osem bodov. Hľadanie nového kouča však pre majiteľa De Laurentiisa momentálne nebolo jednoduchou záležitosťou.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Serie A

Stanislav Lobotka

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie