Denník N

Newsfilter: Šutaj Eštok pritvrdzuje, ale môže naraziť

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Šutaj Eštok nám robí službu. 2. Danko má plán, ako sa zbaviť ďalšieho poslanca. 3. Holého revolúcia spojila Ficovu vládu, developerov i Via iuris.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Šutaj Eštok nám robí službu

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa rozhodol pritvrdiť a podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie pre poskytnutie ochrany vyšetrovateľom NAKA okolo Jána Čurillu.

Priestor na takýto krok si vyárendoval vopred, keď od nástupu do svojej funkcie hovorí o nezákonnosti konania Úradu na ochranu oznamovateľov.

Je to absurdná situácia, nevyzerá to vkusne, ale prísne vzaté, ak má podozrenie zo spáchania trestného činu, a on sa tvári, že má, je jeho povinnosťou to oznámiť. Aspoň sa dozvieme, či tára do vetra alebo má pravdu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

SNS

Komentáre

Teraz najčítanejšie