Denník N

Samá drina, osamelosť a prázdno, ale jeden večer môže všetko zmeniť. Film Karaoke Blues je ako liek na depresiu súčasného sveta

Z filmu Karaoke blues. Foto - Malla Hukkanen/Sputnik/ASFK
Z filmu Karaoke blues. Foto – Malla Hukkanen/Sputnik/ASFK

Fínsky režisér Aki Kaurismäki nakrútil film o mužovi a žene, ktorí vyzerajú beznádejne. Až do momentu, keď sa im stretnú pohľady v karaoke bare.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ansa je predavačka v supermarkete. Bez akéhokoľvek náznaku emócií dokladá tovar do regálov, prelepuje cenovky a vyhadzuje potraviny po záruke do kontajnera.

Na prvý pohľad vyzerá ako žena síce hrdá, no odovzdaná rutine a osudu. Uväznená v živote, v ktorom ju už nikto a nič nemôže prekvapiť.

Holappa robí na stavbách. Býva v unimobunke spolu s ďalšími dvoma chlapmi. Nad posteľou má plagát Toma Jonesa. Jediným spestrením jeho života je zjavne iba piatková návšteva Karaoke baru.

Ani tam sa mu nechce. Nebyť kamaráta, ktorý si chce zaspievať a presviedča ho, aby išiel s ním, ostal by radšej ležať na posteli. Napokon sa nechá prehovoriť. Posledný pohľad do rozbitého zrkadla a môžu vyraziť.

Akoby sa chcel sám Kaurismäki uistiť: Tak ako, ste pripravení na film o láske?

Nakrúcať s Kaurismäkim? Desivé!

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Kultúra

Teraz najčítanejšie