Denník N

Môže prekonať Lewandowského a Tuchel sa s ním radí o taktike. V čom sa Kane líši od ostatných útočníkov

Futbalista Bayernu Mníchov Harry Kane sa teší po strelení gólu v zápase 12. kola nemeckej bundesligy 1. FC Kolín - Bayern Mníchov v Kolíne v piatok 24. novembra 2023. Foto - TASR/AP
Futbalista Bayernu Mníchov Harry Kane sa teší po strelení gólu v zápase 12. kola nemeckej bundesligy 1. FC Kolín – Bayern Mníchov v Kolíne v piatok 24. novembra 2023. Foto – TASR/AP

Bayern Mníchov hrá dnes večer v Lige majstrov proti FC Kodaň.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bayern Mníchov presne takého hráča potreboval. Keď Harry Kane cez leto prestúpil do Nemecka za odhadovaných 100 miliónov eur, bola to zo strany Bayernu aj deklarácia sily.

Zatiaľ čo ostatné nemecké kluby svojich najlepších hráčov často predávajú do anglickej Premier League, Bayern odtiaľ získal jedného z najnebezpečnejších útočníkov.

Po skvelom štarte do sezóny o jeho hodnote už pochybuje len málokto. Médiá aj fanúšikovia sú ním nadšení, rovnako aj jeho noví spoluhráči. Brankár Manuel Neuer ho doslova opísal ako „fenomén“.

Bayern má v tejto sezóne jednoznačnú úlohu: znova vyhrať bundesligu. Podarilo sa mu to aj v predošlých jedenástich sezónach. Po dvanástich kolách je druhý, na vedúci Bayer Leverkusen stráca iba dva body. Výhodou Bayernu však nepochybne bude práve Kane.

Ten priniesol v prvom rade góly, v 12 ligových dueloch ich nastrieľal 18. To je už v novembri o dva viac, ako zvládli dvaja najlepší strelci nemeckej bundesligy (Christopher Nkunku a Niclas Füllkrug) za celý minulý ročník. V Lige majstrov pridal ďalšie štyri.

Prínos Kana je však oveľa vyšší. Okrem zvýšenia nebezpečenstva v ofenzíve totiž priniesol aj taktickú univerzálnosť, vďaka ktorej sa darí aj jeho spoluhráčom.

Okrem toho sa okamžite stal jedným z lídrov kabíny a obľúbencom trénera Thomasa Tuchela, pre ktorého bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie