Denník N

Detroit môže viac získať ako stratiť. Ako Kane zapadá do Yzerplanu, ktorý je v tretej fáze prestavby

Patrick Kane. Foto - TASR/AP
Patrick Kane. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slávny americký útočník naposledy prišiel do Detroitu na sklonku kariéry zabojovať o Stanleyho pohár, nedopadlo to vôbec dobre.

Mike Modano bol v rokoch 1989 – 2010 najvýraznejšou osobnosťou Minnesoty North Stars a neskôr Dallasu Stars, s ktorým získal trofej v roku 1999. Potom sa už ako 40-ročný vrátil domov do Detroitu, aby pokoril métu 1500 odohraných zápasov a so silným tímom Red Wings ešte raz zabojoval o titul.

Vtedajší tréner Mike Babcock ho však v závere základnej časti nechával v pozícii zdravého náhradníka, čo nerozladilo iba Modana, ale aj jeho spoluhráčov. S 561 gólmi najlepší americký strelec v dejinách NHL skončil na méte 1499 zápasov, tím stroskotal v konferenčnom semifinále na San Jose a sklamaný center ukončil kariéru.

Teraz sa iný americký veterán Patrick Kane ako voľný hráč tiež rozhodol podpísať zmluvu s Detroitom. Na výber mal pritom viaceré atraktívnejšie adresy.

V texte vysvetlíme, prečo sa rozhodol pre tento tím a ako zapadá do dlhodobého plánu generálneho manažéra Steva Yzermana.

Je otázne, v akej sa vráti forme

Začnime troma hlavnými dôvodmi:

  1. Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie