Denník N

Štefan Kuffa po 34 dňoch odchádza k Tarabovi. Nezohrali sa so Šimkovičovou, vraví poslanec Michelko

Štefan Kuffa a Martina Šimkovičová. Foto N – Tomáš Benedikovič
Štefan Kuffa a Martina Šimkovičová. Foto N – Tomáš Benedikovič

Na ministerstve životného prostredia budú štátnymi tajomníkmi otec a syn Kuffovci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vo vláde Roberta Fica nastali prvé väčšie výmeny a rozbehla ich SNS. Štefana Kuffu už po 34 dňoch od jeho vymenovania presunuli z miesta štátneho tajomníka ministerstva kultúry za štátneho tajomníka v rezorte životného prostredia. Druhého štátneho tajomníka tam robí jeho syn Filip Kuffa a ministerstvo vedie Tomáš Taraba. Všetci traja boli členmi strany Život, do parlamentu a vlády sa dostali ako nominanti SNS.

Pre výmenu Kuffu odchádza z ministerstva pôdohospodárstva ďalší nominant SNS Mário Maruška, ktorý je podpredsedom strany Andreja Danka. Bude zasa dvojkou u ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (za SNS). To znamená, že SNS už nebude mať svojho človeka vo vedení ministerstva pôdohospodárstva.

Ide o výmenu troch štátnych tajomníkov, keďže Maruška odchádza z pôdohospodárstva vedeného Richardom Takáčom zo Smeru; zo životného prostredia prechádza na ministerstvo pôdohospodárstva Jozef Smatana (Smer).

Poslanec za SNS Michelko: Nevytvorili zohratý tím

Poslanec za SNS a predseda kultúrneho parlamentného výboru Roman Michelko zmeny tajomníkov na ministerstvách okomentoval tak, že ministerka kultúry Martina Šimkovičová mala k štátnemu tajomníkovi Kuffovi výhrady.

„To sa stáva, že niekedy sa ukáže, že minister a štátni tajomníci nie sú úplne zohratý tím. Ministerka mala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie