Denník N

Komiksový príbeh Lasicu a Satinského pokračuje – s Jarom Filipom

Obálka novej knihy, ktorá je príbehom dvojice Lasica & Satinský s Jarom Filipom. Foto - Monokel
Obálka novej knihy, ktorá je príbehom dvojice Lasica & Satinský s Jarom Filipom. Foto – Monokel

Nová kniha Deň radosti opisuje boj dvojice komikov o to, aby počas éry normalizácie vôbec mohli verejne vystupovať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kniha Radostná správa, ktorá vyšla v roku 2021, bola trefou do čierneho. Komu by napadlo spraviť komiks o hrdinoch, ktorými sú komici Milan Lasica a Julo Satinský.

Vo svete je bežné, že hlavnými postavami čiernobielych obrázkov sú známe osobnosti, no podobne ako v niektorých iných veciach aj v tomto smere za svetom zaostávame. Teraz sa naši dvaja „superhrdinovia“, ktorých najväčšou „superschopnosťou“ proti zloduchom (súdruhovia) je humor a vytrvalosť, vracajú. V novej knihe s názvom Deň radosti.

Komiks s happyendom

Príbeh Radostnej správy sa točil predovšetkým okolo začiatkov dvojice L+S a bratislavského Divadla na korze. Pokračovanie s názvom Deň radosti má širší záber, v ktorom sa dozvieme to, ako sa ich profesionálne, ale aj súkromné životy vyvíjali od normalizácie až po November 1989. V tých časoch sa stretávali so zákazmi zo strany komunistického režimu, ale aj napriek tomu v ňom našli okienka, keď mohli tvoriť a vystupovať.

Novinka tak v prvom rade pripomína obrovskú neslobodu, ktorej museli čeliť hlavní hrdinovia. „Aj my žijeme neľahkú dobu, ale to, čo mali oni, bolo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Knihy

Kultúra

Teraz najčítanejšie