Denník N

Smer chystá Gašparovi cestu do SIS, robí to nenápadne cez ministerstvo športu

Robert Fico a Tibor Gašpar. V pozadí Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Tibor Gašpar. V pozadí Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Vládou prešla zmena kompetenčného zákona, podľa ktorej by sa riaditeľ SIS mohol vrátiť do parlamentu. Koalícia zatiaľ nemení pravidlo, že riaditeľa tajnej služby menuje prezidentka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý policajný prezident a poslanec Smeru Tibor Gašpar je stále jediným kandidátom na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS).

Smer sa teraz pokúša zmeniť kompetenčný zákon a podľa informácií Denníka N to robí práve kvôli Gašparovi. Tento zákon určuje pôsobnosti jednotlivých ministerstiev a štátnych úradov. Táto zmena prešla v stredu vládou a v decembri má ísť do parlamentu. Keďže to chcú robiť v skrátenom legislatívnom konaní, zmena môže platiť už od januára.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je obžalovaný v kauze Očistec, pre ktorú bol rok v kolúznej väzbe, a na budúci rok by sa mal začať súdny proces v tejto kauze. Obvinený je aj v kauze Ezechiel 7.

Nenápadne cez vznik ministerstva športu

To, že kvôli Tiborovi Gašparovi chce Smer zmeniť kompetenčný zákon, Denníku N potvrdili viaceré zdroje zo Smeru a z koalície.

V stredu takúto zmenu nenápadne na návrh premiéra Roberta Fica schválila vláda.

Nenápadne preto, že novela hovorí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Smer

Tibor Gašpar

Slovensko

Teraz najčítanejšie