Denník N

Po Smere sa do Bratislavy pustil aj Kaliňák z Hlasu. Šíri mýty, chýba už len ten s mastným chlebom, reaguje Vallo

Primátor Bratislavy Matúš Vallo a štátny tajomník MIRRI Michal Kaliňák. Foto N - Tomáš Benedikovič/Tomáš Hrivňák
Primátor Bratislavy Matúš Vallo a štátny tajomník MIRRI Michal Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič/Tomáš Hrivňák

Ministerstvo regionálneho rozvoja Michala Kaliňáka bude rozhodovať o miliardách z eurofondov pre regióny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie chce čo najviac peňazí z eurofondov presunúť do regiónov, povedal v rozhovore pre Topky štátny tajomník Michal Kaliňák (Hlas).

Veľkú časť rozhovoru štátny tajomník venoval kritike Bratislavy. MIRRI má pre regióny vyčlenených 15,5 miliardy eur v eurofondoch a viac ako 6 miliárd v pláne obnovy. Rozdelenie bude podľa Kaliňáka férové – chudobné regióny síce musia dobehnúť tie bohatšie, no aj tie bohatšie musia ďalej rásť a neupadať.

„Ak sa bavíme o Bratislave, tak potom je otázka, či hlavné mesto je dnes také dôveryhodné, aby sme mohli povedať, že má jasnú predstavu o svojom rozvoji. A či je to pýchou Slovenskej republiky z pozície hlavného mesta,“ povedal Kaliňák.

Kaliňákovi sa sťažujú taxikári

Štátny tajomník ministerstva, ktoré bude prerozdeľovať eurofondy, vyčíta hlavnému mestu parkovaciu politiku, cyklotrasu na Vajanského nábreží, počet zamestnancov, post nočného primátora aj Metropolitný inštitút. Taxikári sa mu sťažujú,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Matúš Vallo

Parkovanie v Bratislave

Slovensko

Teraz najčítanejšie