Denník N

Rusi sa zomkli okolo Putina, v obchodoch nič nechýba. Vojna na Ukrajine bude ešte dlhá a náročná

Ukrajinské jednotky monitorujú ruské pozície neďaleko frontu. Foto - TASR/AP
Ukrajinské jednotky monitorujú ruské pozície neďaleko frontu. Foto – TASR/AP

„Putin sa prispôsobil situácii,“ hovorí český novinár Jiří Just s tým, že na dlhú vojnu na Ukrajine sa pripravuje aj velenie ruskej armády.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Putin má dôvod veriť, že čas je na jeho strane,“ píše americký denník Wall Street Journal v komentári o Ukrajine, ktorý vôbec nie je optimistický. Uvádza, že ako sa blíži druhé výročie totálneho útoku Ruska na Ukrajinu, je ťažké prehliadnuť sebavedomie prezidenta Vladimira Putina.

„Veľmi očakávaná ukrajinská protiofenzíva nedosiahla prelom, ktorý by Kyjivu poskytol silnú pozíciu na rokovanie,“ pripomínajú autori s tým, že v správach dominuje Blízky východ.

Navyše, medzi americkými republikánmi rastie skepsa v súvislosti s podporou Ukrajiny, pričom v prezidentských prieskumoch vedie Donald Trump so svojimi nepredvídateľnými postojmi.

Denník Wall Street Journal preto píše, že pokiaľ ide o ruskú porážku na Ukrajine, je najvyšší čas prestať veriť v zázraky a reálne uvažovať, čo sa dá robiť so situáciou, ktorá nastala.

Putin sa prispôsobil

Vladimir Putin sa v súčasnosti javí silnejší ako kedykoľvek predtým, hodnotia americké noviny. No český novinár žijúci v Moskve Jiří Just by bol s takým tvrdením opatrnejší.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie