Denník N

Nový policajný prezident Solák hovorí, že budú vyšetrovať korupciu aj na najvyšších miestach. Spišiakovu dôveru stratil

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Ľubomír Solák hovorí, že policajti by nemali dostávať status chránených oznamovateľov. Odstavenie vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu a ani iné kroky ministra vnútra nechcel komentovať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Políciu povedie už aj ako oficiálny policajný prezident od 1. decembra Ľubomír Solák. Po zasadnutí parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť to potvrdil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Vedením polície ho poveril už pred dvomi týždňami.

Práve verejné vypočutie na výbore bolo posledným krokom k tomu, aby sa z dočasne povereného prezidenta stal stály. Funkčné obdobie policajného prezidenta je štvorročné.

Solák pred ôsmimi rokmi z polície odišiel a pôsobil v bratislavskej mestskej polícii.

Šutaj Eštok nechcel prezradiť, kto a kedy mu ho odporučil. Hovorí však, že ho presvedčil svojou víziou upokojenia policajného zboru a tým, že je policajtom „telom a dušou“.

Plukovník, ktorý má v polícii odslúžených dvadsaťpäť rokov – v zbore bol od roku 1990 do 2015, zase prezradil, že ho presvedčil prísľub ministra dať mu voľné ruky pri personálnych zmenách. „Nepoviem teraz, či bude jedna, päť alebo desať, ale určite budú,“ hovoril nový policajný prezident poslancom výboru. Chystá aj organizačné

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Šutaj Eštok

Policajný prezident

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie