Lobotka v Madride akoby cez polčas čítal kritiku fanúšikov. Vavro „jedným z najlepších výkonov” ubránil Kana

Foto - AP
Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

päť zápasov s celkovým počtom 29 gólov, dve bezgólové remízy aj výsledok 1:1. Liga majstrov ponúkla v stredu večer niekoľko pútavých zápasov a boli pri tom aj slovenskí reprezentanti Stanislav Lobotka a Denis Vavro.

Lobotkov Neapol prehral na štadióne Realu Madrid 2:4, FC Kodaň s Vavrom uhrala v Allianz Arene s Bayernom Mníchov cennú a dôležitú remízu 0:0.

Ďalší zabudnutiahodný večer prežili fanúšikovia Manchestru United, ich tím na ihrisku Galatasarayu Istanbul vyhrával 2:0 aj 3:1, vedenie však opäť neudržal a je pravdepodobné, že z Ligy majstrov vypadne.

Pri dvoch inkasovaných góloch urobil veľké chyby brankár Andre Onana, ktorého kritizujú experti aj fanúšikovia.

Kapitán Bruno Fernandes po zápase kritizoval aj spoluhráčov v útoku a pohoršene sa na adresu tímu vyjadrila aj klubová legenda Paul Scholes. „Vôbec mi nepripadajú ako tím. Nehrajú ako tím,“ povedal.

Naopak, spokojní sú hráči Arsenalu aj PSV, ktorí si po víťazstvách zabezpečili postup do vyraďovacej fázy. Arsenal zdolal Lens 6:0, PSV vyhralo nad Sevillou 3:2.

Inter Miláno prehrával po polčase 0:3, duel na štadióne Benficy Lisabon však dokázal vyrovnať.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Stred poľa patril Realu

Neapol hral v Madride druhý zápas pod staronovým trénerom Walterom Mazzarrim – klub viedol v rokoch 2009 až 2013 ešte v ére Hamšíka –, a z prvých indícií sa zdá, že pozícia Stanislava Lobotku v stredovej formácii bude o niečo vyššie ako predtým. Slovák by sa tak mohol viac podieľať na hre smerom do ofenzívy, čo sa mu však v stredu v prvom polčase nedarilo. A to aj napriek tomu, že Neapol v Madride rýchlo vyhrával.

Protiútok hostí zakončil Simeone, Real však potreboval na vyrovnanie len pár sekúnd. Gólu Rodryga, ktorý sa presadil strelou z diaľky, predchádzal aj Lobotkov prehratý súboj v strede poľa. Prebiehala 11. minúta, zápas bol len na začiatku.

Prvý polčas stredovej formácii Neapola nevyšiel. Real tento priestor zhusťoval a Lobotku sa mu podarilo vypojiť z hry. Veľký podiel na tom mal Brahim Diaz, ktorého pohyb Slovák niekoľkokrát nezachytil, a keďže sa mu nepodarilo vymyslieť nič zásadné ani smerom dopredu, na sociálnych sieťach sa na jeho adresu objavilo veľa kritiky. Real prvý polčas vyhral 2:1, gól strelil Jude Bellingham, 20-ročný Angličan odohral ďalší výborný zápas.

Druhú polovicu však začal Lobotka tak, akoby ho cez prestávku motivovali hlasy kritikov. Hneď po rozohrávke začal