Denník N

Ráno s NHL: Debata o Slafkovskom sa otočila. Teraz v Kanade až preháňajú, ako dobre hrá

Situácia, v ktorej Juraj Slafkovský na dvakrát nepretlačil puk za brankára Elvisa Merzlikinsa. Foto TASR/AP
Situácia, v ktorej Juraj Slafkovský na dvakrát nepretlačil puk za brankára Elvisa Merzlikinsa. Foto TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Juraj Slafkovský odohral ďalší výborný zápas, po ktorom o ňom kanadský novinár Marc Dumont napísal: „Slafkovský bol najlepším útočníkom Montrealu v štyroch z posledných piatich zápasov.“

Toto tvrdenie je síce prehnané, ale vidno na ňom, ako sa počas jedného mesiaca zmenila debata okolo Slafkovského.

Druhého novembra bol po zápase v Arizone v kríze a väčšina expertov si myslela, že by mu prospel prechod na farmu.

Teraz ho právom všetci chvália, pretože má za sebou silnú osemzápasovú vzorku, ktorá sa začala, keď proti Vancouvru šesťkrát vystrelil na bránku.

Nočný zápas proti Columbusu (4:2) bol ďalšou ukážkou, ako veci, na ktorých s trénermi pracuje, začínajú do seba zapadať.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Veľa fanúšikov má tento názor: Je síce pekné, že hrá dobre, ale kde sú body?

Tréner Martin St. Louis opakoval, že keď bude Slafkovský robiť dobre malé veci, časom prídu aj body, a presne to sa začína diať.

V noci mal jednu asistenciu, čo bol síce len jeho siedmy bod v 22. zápase tejto sezóny, no piaty v rámci posledných siedmich zápasov.

Na porovnanie – v posledných siedmich zápasoch získal Leo Carlsson takisto päť bodov, Connor Bedard mal štyri a Logan Cooley len dva.

Pred pár týždňami sa Arizona cez svoje oficiálne konto vysmievala Montrealu, že si vybral nie Cooleyho, ale Slafkovského.

Teraz by to už zrejme nespravila.

Cooley sa nevie presadiť pri hre piatich proti piatim. V celej sezóne v nej získal len štyri body (Slafkovský šesť), no v presilovke nazbieral deväť bodov, kým Slafkovský len jeden.

Slovenský útočník hrá momentálne výborne v útoku s Christianom Dvorakom a Colom Caufieldom.

Najmä s Caufieldom si Slafkovský začína skvele rozumieť. V noci predviedli striedanie, ktoré bolo podľa novinára Briana Wilda z Global News najdominantnejšie od čias formácie Tomáš Tatar – Phillip Danault – Brendan Gallagher.

Wilde má s čím porovnávať, pretože o Montreale píše dvadsať rokov.

Tri konkrétne zlepšenia

Pozrime sa na videá z troch konkrétnych situácií z nočného zápasu, v ktorých bolo vidieť Slafkovského zlepšenie.

Situácia číslo 1: Slafkovský sa výrazne zlepšil v

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie