Denník N

Štyria zo siedmich čurillovcov sa môžu vrátiť do práce. Čurilla, Ďurka aj Magula si musia ešte počkať (otázky a odpovede)

NAKA pri zásahu v Žiline. Foto - Facebook Polície SR
NAKA pri zásahu v Žiline. Foto – Facebook Polície SR

Prečo súdy rozhodli rozdielne a čo bude teraz s policajtmi?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Štyria zo siedmich policajtov, ktorých postavil mimo služby minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) krátko po svojom nástupe do úradu, sa môžu vrátiť do práce. Ostatní ostávajú doma. Rozhodli o tom sudcovia a sudkyne Mestského súdu Bratislava IV.

V štyroch prípadoch vydali neodkladné opatrenia, vďaka ktorým sa policajti môžu vrátiť do práce. Vo zvyšných troch prípadoch súd nerozhodol, že sa majú hneď vrátiť.

Ako je možné, že z jedného súdu prichádzajú také protichodné rozhodnutia? Porušil minister zákon? Čo vlastne tieto rozhodnutia znamenajú?

Je pochopiteľné, že po rozhodnutiach vzniká mnoho otázok. Na viaceré z nich sme spísali odpovede.

Pre rodiny policajtov beží ešte posledné hodiny zbierka na darcovskom portáli Donio.sk.

Koľko policajtov a prečo sa vlastne obrátilo na súd? 

Celkovo sa na Mestský súd Bratislava IV obrátili siedmi policajti. Ide o policajtov Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašina, Milana Sabotu, Roberta Magulu a Branislava Dunčka, ktorí sú už dva roky obvinení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Zároveň ide o policajtov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Šutaj Eštok

Úrad na ochranu whistleblowerov

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie