Denník N

Fíni stratili trpezlivosť a kompletne zavreli hranice s Ruskom. Kremeľ sa hrá na Lukašenka a používa migrantov ako zbraň

Kedysi neutrálna krajina, ktorá sa vyhýbala konfrontácii s Ruskom, úplne zmenila vzťahy s Moskvou a začala stavať na hraniciach plot ako Poliaci a pobaltské krajiny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Mladý Iračan Haider al-Qutbi požiadal o študijné víza v Rusku. Jeho cieľom však nebolo študovať na jednej z ruských univerzít.

Prekročil rusko-fínske hranice a vo Fínsku požiadal o azyl.

Je jedným z takmer tisíc migrantov, pôvodom z Ázie a Afriky, ktorí začali posledný mesiac prekračovať rusko-fínske hranice v oblasti polárneho kruhu.

Haider tvrdí, že doma sa bál o život a vo fínskom Tampere navštívil svojho priateľa. Do krajiny sa stihol dostať ešte pred tým, ako Fínsko kompletne uzavrelo celú 1340 kilometrov dlhú hranicu s Ruskom.

Fínsky premiér: Je to hybridná vojna

Väčšinu hraničných prechodov zavreli už skôr, teraz nefunguje už ani ten najsevernejší. Helsinky o tom rozhodli po tom, čo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie