Denník N

Ráno s NHL: Jedno striedanie, 4 sekundy a zranený kapitán. Príbeh najkratšieho debutu v histórii

Ilustrácia - MidJourney
Ilustrácia – MidJourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

meno Greg Koehler asi drvivej väčšine hokejových fanúšikov nebude nič hovoriť. V podstate ani nemá prečo, keďže tento v súčasnosti už 48-ročný Kanaďan odohral väčšinu svojej v kariéry v AHL alebo iných nižších súťažiach.

Tam sa mu síce darilo celkom slušne, keď až 9-krát v nich dosiahol hranice aspoň 20 gólov, no do NHL však zasiahol iba jediný raz pár dní pred koncom roku 2000.

Napriek tomu je však držiteľom jedného rekordu najprestížnejšej hokejovej ligy, ktorý možno nebude nikdy prekonaný – v drese Caroliny Hurricanes odohral len jedno striedanie, ktoré trvalo 4 sekundy.

V noci nehral žiadny Slovák.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Aha, už je tam!

Na začiatku sezóny 2000/01 bol Greg Koehler už druhým rokom členom zostavy Cincinnati Cyclones, farmárskeho tímu Caroliny Hurricanes.

Caroline sa totiž vtedy zranilo viacero hráčov vrátane vtedajšieho asistenta kapitána a dnes trénera Hurricanes Roda Brind’Amoura a tím potreboval niekoho z farmy.

Šancu dostal vtedy 25-ročný Koehler, ktorý sa pobalil a presunul do blízkeho Columbusu, kde už nasledujúci deň hrala Carolina zápas proti domácim Blue Jackets.

Väčšinu prvej tretiny Koehler sedel len na striedačke, no v jej závere dostal príležitosť ukázať sa.

„Aha, už je tam!“ zakričala jeho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie