Denník N

Newsfilter: Čím viac pochybností o rozhodnutiach súdov, tým lepšie pre ministra vnútra

Matúš Šutaj Eštok a Robert Fico. Foto N - Tomáš Benedikovič
Matúš Šutaj Eštok a Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Na body je to takmer vyrovnané. 2. Čo asi tak premiér povedal veľvyslancom. 3. Pellegrini bude v kampani iný ako v Prahe. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Na body je to takmer vyrovnané

Mestský súd Bratislava IV vo štvrtok rozhodol, že sa vyšetrovatelia NAKA Milan SabotaBranislav Dunčko môžu vrátiť do práce. Len deň predtým však ten istý súd rozhodol opačne, totiž, že sa funkcionár policajnej inšpekcie Pavol Ďurka, ktorý takisto patril medzi spolupracovníkov vyšetrovateľa NAKA Jána Čurilllu, do práce vrátiť nemôže.

Celkovo tak v štyroch prípadoch súd policajtom vyhovel a v troch ich sťažnosť zamietol. Pre ministra vnútra to neznamená výhru, ale úplné znejasnenie, čo sa vlastne deje, toho, kto má na čo nárok a kto mohol ako rozhodnúť, tiež nie je na zahodenie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie