Denník N

Prvotriedny Kucka zariadil postup Slovana a tréner Weiss sa rozcítil nad synom

Hráči Slovana. Foto - TASR/AP
Hráči Slovana. Foto – TASR/AP

Slovan vyhral na ihrisku Klaksvíku 2:1 a v predstihu si zabezpečil postup zo skupiny Konferenčnej ligy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovan je silný aj bez svojho kapitána Vladimíra Weissa ml. Ten je síce kľúčovým a rozdielovým hráčom slovenského majstra, ale mužstvo aj bez neho ukazuje svoju vnútornú silu. Vo štvrtkovom zápase vyhralo na ihrisku KÍ Klaksvík na Faerských ostrovoch 2:1, hoci prehrávalo. Kľúčovou postavou zápasu bol tentoraz Juraj Kucka, ktorý dal oba góly Slovana.

Weiss ml. hral naposledy 9. novembra, keď absolvoval záverečných pár minút v zápase proti OSC Lille. Odvtedy nebol na súpiske v štyroch zápasoch po sebe.

Bývalý slovenský reprezentant je zranený. Najprv ho trápil natiahnutý stehenný sval a teraz má problémy s achilovkou. Pre tieto zdravotné ťažkosti necestoval so spoluhráčmi ani na Faerské ostrovy.

„Bohužiaľ, nevieme mu pomôcť. Trápi ma to ako trénera a dvojnásobne ako otca. Skúšali sme všetko, ale stále ho to bolí. Verím, že sa dá dokopy a zápal mu prejde. Všetky výsledky má dobré, len mu nevie nikto pomôcť,“ hovoril v polovici novembra o problémoch svojho syna tréner Slovana Vladimír Weiss st.

Slovanisti aj bez svojej najväčšej osobnosti zvládli ťažký zápas na ihrisku Klaksvíku. Vďaka víťazstvu si zaistili postup zo skupiny Konferenčnej ligy a druhýkrát po sebe sa predstavia v pohárovej Európe aj na jar.

Weiss st. sa po výhre na Faerských ostrovoch vyjadril najskôr k samotnému zápasu. „Bol to pre nás dôležitý zápas, v ktorom sa rozhodlo o postupe, za čo som rád,“ povedal na úvod svojho hodnotenia pre RTVS.

Potom sa slovne pristavil aj pri svojom synovi. Lomcovali ním emócie a chvel sa mu hlas.

„Chcel by som

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie