Denník N

Ráno s NHL: Jednoduchý „plán Leo“ funguje. Dvojka draftu Carlsson rastie aj tým, že občas sedí na tribúne

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Anaheim si na tohtoročnom drafte vybral z celkovo druhého miesta švédskeho centra Lea Carlssona.

To, že sa draftovou jednotkou stane Connor Bedard, bolo všetkým dopredu jasné, a preto sa najväčšia pozornosť sústredila práve na druhý Anaheim. Pred draftom sa veľa rozprávalo napríklad aj o Američanovi Adamovi Fantillim, ktorého mnohí tipovali na draftovú dvojku, no napokon si ho až z tretieho miesta vybral Columbus.

Práve prvá trojka z posledného draftu sa v prvej štvrtine základnej časti stabilne usadila v prvom tíme v rámci NHL. Ak sa však bližšie pozriete na štatistiky Carlssona, Bedarda a Fantilliho, nájdete medzi nimi jeden zásadný rozdiel.

Carlsson totiž v porovnaní s Bedardom či Fantillim odohral menej zápasov. Dôvodom pritom nie sú žiadne zranenia, ale špecifická stratégia Ducks, ktorú v zámorí prezývajú „plán Leo“.

„V prvom rade chcem, samozrejme, hrať v každom jednom zápase. To chce každý. Na druhej strane je však dobré aj cvičiť v posilňovni a pracovať na svojej fyzickej stránke. Prirodzene, nie je príliš zábavné pozerať sa na zápas svojho tímu iba zhora z tribúny. My však máme v klube nastavený jednoduchý plán, podľa ktorého sa musím riadiť,“ cituje Carlssona portál The Athletic.

Zo Slovákov hral v noci len Erik Černák, ktorý bol pri víťazstve Tampy Bay nad Pittsburghom.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Počas voľných dní neleží na gauči

Vedenie Anaheimu zvolilo v prípade Lea Carlssona zaujímavú stratégiu. Dvojka tohtoročného draftu počas niektorých zápasov zostáva sedieť na tribúne, a to aj napriek tomu, že je stopercentne zdravý.

Celý plán, ktorý Anaheim pre Carlssona pripravil, je zameraný primárne na jeho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie