Denník N

Keď si úspešný, nemôžeš byť smutný, tvrdili mu. Seriál o spevákovi Robbiem Williamsovi ukazuje temnú stranu úspechu

Foto - Netflix
Foto – Netflix

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pred dvadsiatimi rokmi bol najväčšou hviezdou britského popu, no potom jeho kariéra začala upadať. Keď sa pýtate, čo sa stalo so spevákom Robbiem Williamsom, odpoveď nájdete v novom dokumentárnom seriáli z dielne Netflixu. Ten ukazuje, že za jeho ústupom zo slávy nebol nedostatok kreativity, ale vážne psychické problémy.

Pre jeho publikum bude tento fakt totálnou novinkou. Miestami je doslova šokujúce sledovať tohto pohoďáka, ako padá do priepasti svojej duše. Dokumentárny seriál s jednoduchým názvom Robbie Williams je ďalším filmovým príbehom, ktorý otvára problematiku duševného zdravia hudobných hviezd.

Pred časom sme mohli sledovať jeho mladšieho kolegu Lewisa Capaldiho, ako bojuje s príznakmi Tourettovho syndrómu a so záchvatmi paniky. Štvordielna miniséria však pristupuje k tejto tematike trochu inak.

Sledujeme 49-ročného speváka, ktorý sa cez bohatý archívny materiál vracia do vlastnej minulosti a komentuje svoje zlomové okamihy. Napriek enormným úspechom mu to nie je príjemné. Sú momenty, keď sa na seba nedokáže ani pozrieť. Vidí to, čo iní nie. Pod maskou hviezdy prebieha búrka a v nej zápas o život.

Nekonečný žúr

Robbie Williams je predchodcom Harryho Stylesa. Obaja majú síce rozdielne nátury a vyrástli v odlišných časoch, no vo svete reflektorov sa cítia ako doma. Žiadne pódium nie je pre nich priveľké. Na mieste, kde by sa ostatní najradšej skryli pod koberec, sú sami sebou.

Nie je náhoda, že práve Williams vyhral konkurz na člena Take That, aj keď bol o niekoľko rokov mladší ako zvyšok tohto boybandu.

Mal byť benjamínkom kapely, ale veľmi rýchlo začal vystrkovať rožky. Take That zažili fenomenálny úspech, ale on viedol trochu iný život ako zvyšok kapely. Tá mu začala vyčítať, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie