Denník N

Investícia do nehnuteľnosti sa oplatí. Základom je však kvalita

V časoch veľkej inflácie je ešte dôležitejšie investovať správne.

Potreba dobre investovať tu bola vždy – o to viac v časoch, ako sú tieto, keď inflácia z mesiaca na mesiac znižuje hodnotu našich úspor. Ideálnou a už dlhodobo preferovanou odpoveďou je trh s nehnuteľnosťami. Kúpa bytu je jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako sa pripraviť na budúcnosť. Ako sa však rozhodnúť správne?

Pri kúpe nehnuteľnosti prichádzajú do úvahy desiatky faktorov. V súčte sa dajú zhrnúť termínom kvalita – kvalita lokality, kvalita materiálov, technológií, developera, občianskeho vybavenia atď. – a len málokedy sa ich na jednom mieste zíde niekoľko. Našťastie však v srdci bratislavského downtownu existuje projekt, ktorý spĺňa všetko spomenuté a ešte stále nie je neskoro investovať práve doň.

Symbol bratislavského downtownu

Prvou nespornou kvalitou projektu Metropolis od developera Mint Investments je jeho poloha. Bratislavský downtown je aj v európskom meradle výnimočnou lokalitou. Umiestnený v bezprostrednej blízkosti centra, s unikátnym výhľadom na Dunaj a občianskou vybavenosťou, ktorá by len ťažko mohla byť ideálnejšia.

Metropolisu je to naozaj všade na skok – do obchodov, na autobusovú stanicu, do škôl aj škôlok. Nehovoriac o tom, že okolo neho vyrastá celá štvrť, ktorá žiari novotou.

Nekompromisné technológie

Oblasťou, v ktorej pri kúpe bytu netreba pristúpiť na kompromis, je už spomínaná kvalita technológií. Práve tie najlepšie udržia a zhodnotia byt v čase. Znamenajú menej starostí, opráv, prerábok aj nižšie prevádzkové náklady.

Obrovskou výhodou Metropolisu z pohľadu technológií je unikátny systém stropného kúrenia REHAU. Ten najprv nahreje (alebo v lete nachladí) strop, ktorý následne otepľuje okolitý priestor. Sálajúce teplo postupne zohrieva ostatné steny či predmety, čo zamedzuje veľkým teplotným výkyvom a zároveň šetrí energie. V tomto smere Metropolis celkovo prevyšuje konkurenciu a očakávaná úspora vďaka zvoleným technológiám bude 25% až 30 % bežných mesačných nákladov spojených s energiami.

Ďalším unikátom, ktorý nenájdete v žiadnej inej novostavbe bratislavského downtownu, je prvotriedna rekuperácia od firmy WOLF. Má zabudovaný prémiový filter vhodný pre alergikov, ktorý zachytí alergény, je mimoriadne tichá, úsporná na energie aj údržbu a automaticky stráži a reguluje úroveň CO2 v byte.

Využitie najmodernejších technológií má okrem kvality aj estetický rozmer. V byte vďaka nim nezaberajú miesto rôzne klimatizácie, radiátory či konvektory a efektívne je využitý každý jeden meter štvorcový.

Prémiový výhľad

Pri kúpe bytu je dobré spozornieť aj pri kvalite okien – najmä v pomerne veternej Bratislave. Metropolis v tomto smere prichádza na trh s ďalšou špecialitou – francúzskymi oknami s trojitým sklom. Tie sú vyrobené zo 75 % recyklovaného hliníka, takže sú nielen ekologické, ale jednoducho sa otvárajú či zatvárajú.

A keď už sme pri oknách, byty v Metropolise sú na rozdiel od väčšiny konkurenčných vybavené aj vonkajším tienením – inteligentnými žalúziami od spoločnosti Climax/Somfy. Ovládať ich môžete priamo z bytu, ale aj na diaľku cez aplikáciu.

Od zeme až po strop

Vysokú kvalitu ponúka Metropolis aj v prípade podláh. Celodrevené podlahy od firmy Floor Experts majú až tri vrstvy, vďaka čomu toho zvládnu oveľa viac než iné povrchy.

Do najvyššej ligy patria v Metropolise aj dvere – nemecká firma Hormann je známkou kvality a ponúka aj možnosť inštalácie magnetických zámkov. Obklady a dlažby sú pre zmenu od talianskych výrobcov Italgraniti a Florim-Cerim, sanita od firiem Duravit, Hansgrohe a Huppe a kotolne či systémy merania a regulácie sú v réžii systémov Siemens.

A pokiaľ by vás nepresvedčil zoznam parametrov, v ktorých Metropolis vyčnieva nad svojou konkurenciou, je tu ešte jeden rozmer – samotný developer. Metropolis je developerským dielom skupiny Mint Investments, ktorá patrí medzi popredných investorov v oblasti nehnuteľností v strednej a východnej Európe. Už viac ako 20 rokov investuje a spravuje nehnuteľnosti, ktorých hodnota presahuje 1 miliardu eur. Mint Investments sa venuje developmentu komerčných aj rezidenčných projektov. Momentálne pripravuje výstavbu viac ako 1 000 rezidenčných jednotiek a spravuje viac ako 25 000 m2 v projektoch nájomného bývania.

VIAC o projekte METROPOLIS

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie